Tok utakmice / Real Madrid - Bajern Minhen 2-1

Okršaj velikana evropskog fudbala u prvom susretu donio je pravi spektakl

Detalj sa utakmice Real - Bajern - Avaz
Detalj s utakmice Real - Bajern - Avaz

8.5.2024

Madridski Real dočekuje Bajern Minhen u revanš susretu drugog polufinala Lige prvaka.

"Sudar titana" evropskog fudbala u prvom susretu donio je pravi spektakl, a rezultat na kraju je glasio 2:2. Vinisijus Žunior je bio dva puta strijelac za "Kraljeve", dok su za Bavarce pogađali Sane i Kejn.

Glavni arbitar na ovom susretu će biti Poljak Simon Marčinjak.

Tekstualni prijenos utakmice Real Madrida i Bajern Minhena pratite uživo na portalu Avaz.ba.

Real Madrid - Bajern Minhen 2:1 (Hoselu 88', 90+1' / Dejvis 68')

FT - Gotovo je!!!! Real ide u finale na megdan Borusiji Dortmund.

90+12' - Postigao je gol De Ligt, ali ranije je dosuđen ofsajd. Ovo će proizvesti mnogo kontroverzi!

90+1' - GOLLL!!!! Hoselu je ponovo pogodio. Kakav heroj je ovaj čovjek! Dva gola u svega nekoliko sekundi.

90' - Igrat će se još devet minuta na Bernabeu.

88' - GOLLL!!! Nikad ne otpisujte Real Madrid!!! Prva greška Nojera na susretu i odmah kazna. Šutirao je Vinisijus, loptu je odbio njemački golman, a Hoselu je sjajno pogodio mrežu Bajerna.

83' - Veliki promašaj Vinisijusa. Ridiger ga je sjajno pronašao, ali on loptu šalje visoko preko gola.

76' - Kejn je imao sada priliku, ali pogađa vanjski dio mreže.

72' - Poništen pogodak Reala!!! Načo je pogodio, ali prije toga je napravio faul nad Kimihom.

68' - GOLLL!!!! Kakav pogodak Dejvisa! Izbacio je Rudigera, a onda sjajnim udarcem desnom nogom matirao nemoćnog Lunjina.

66' - Sada sjajna odbrana i Lunjina! Prešao je Musijala Karvahala i šutirao, ali uspio je Ukrajinac odbraniti taj pokušaj.

60' - Ma šta radi ovaj čovjek!!! Kakva odbrana Nojera. Vinisijus je protrčao, a onda fenomenalno  šutirao pod prečku. Međutim, ne da lopti da prođe iskusni Nijemac. Ako Bajern prođe, ovaj čovjek je zaslužan sasvim sigurno.

59' - Nevjerovatan je Nojer! Ponovo brani pokušaj Reala. Sada je odbranio sjajan pokušaj Rodriga iz slobodnog udarca.

55' - Nova fenomenalna šansa za Real. Vinisijus je nekako provukao loptu do Rodriga, ali nije uspio skrenuti loptu s manje od pet metara u gol krilni napadač.

53'-  Dobra šansa za Kejna. Otresao je defanzivca, a onda i šutirao, ali brani Lunjin.

52' - Pravi probleme konstantno Vinisijus defanzivcima Bajerna, ali uspijevaju se spasiti.

47' - Odmah prijeti Dejvis, lopta ide tik iznad prečke.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Madridu.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45+1' - Odlično istrčavanje ukrajinskog golmana. Spasio je Real ispred Kejna koji je pobjegao odbrani Bajerna.

45' - Još minuta u prvom dijelu će se igrati.

44' - Dobar pokušaj Pavlovića, ali brani Lunjin.

40' - Nova velika šansa za Real i nova odbrana Nojera! Sada je kao mačka reagirao. Nezgodni centaršut se odbio u petercu, ali nije to moglo iznenaditi iskusnog golmana.

35' - Sjajna utakmica u Madridu, pogodak bi ovo sve začinio dodatno.

28' - Kako je malo prostora potrebno Kejnu! Prelijep udarac Engleza iz voleja sa 17-18 metara, ali brani Lunjin i spašava "Kraljeve".

22' - Opao je ritam susreta nakon žestokih 20 minuta.

16' - Užasan pokušaj sada Sanea. Imali su igrači Bajerna dobru priliku, ali ju je upropasito krilni napadač lošim.

13' - Nevjerovatna šansa za Real! Šta su sada propustili... Karvahal kroz noge za Vinisijusa, on pogađa stativu, a na odbijenu loptu je fenomenalno reagirao Nojer i zaustavio "Kraljeve".

8' - Velika šansa za Bajern. Prelijepa akcija Bavaraca. Pavlović je pronašao Kimiha, on je u prostor dodao za Gnabrija, a krilni napadač je pokušao ne biti sebičan, pa je dodao, ali predaleko je bio Kejn.

6' - Odlična lopta Karvahala, ali prozujala je lopta kroz peterac, jer je nije sustigao Rodrigo. Opasno je bilo pred golom Bajerna.

1' - Odmah su Kraljevi izborili korner, ali nije se ništa izrodilo iz toga.

1' - Počela je utakmica u Madridu.