Video / Procijenite sami: Da li je Bajern oštećen u posljednjim sekundama meča

Sporna situacija. Screenshot

S. S.

9.5.2024

U spektakularnom meču uzvrata polufinala Lige prvaka Real je nakon preokreta savladao Bajern rezultatom 2:1 i s ukupnih 4:3 plasirao se u finale, gdje ih čega Borusija Dortmund.

Bajern je poveo preko Alfonsa Dejvisa, dok je Real u 88. i 91. minuti preko rezerviste Hoselua došao do prekokreta.

Igralo se 15 minuta sudijske nadoknade, a u posljednjim sekundama De Liht je zabio gol nakon dodavanja Milera, ali je linijski sudac odmah digao zastavicu, iako je bila riječ o tijesnoj situaciji u kojoj je "na prvu" teško procijeniti da li je ili nije bilo ofsajda.

Protokol propisuje da linijski sudac ovakvu situaciju pusti do kraja pa da se onda, ako padne gol, naknadno uz pomoć VAR-a utvrdi je li bilo ofsajda.

Bunili su se gosti, ali glavni sudija Marčinjak nije mogao ništa da uradi s obzirom da je pomoćni sudija već signalizirao ofsajd.

Spornu situaciju pogledajte na 15:27.