GOTOVO IDENTIČNA GREŠKA

Tragičar Bajerna: Nojer napravio istu grešku kao legendarni Kan na Svjetskom prvenstvu 2002. godine

Lopta mu je ispala iz ruku, a Realov junak Hoselu se našao na pravom mjestu i pogodio mrežu gostiju

Kan i Nojer. Screenshot

Di. R.

9.5.2024

Sjajnu utakmicu su sinoć odigrali Real Madrid i Bajern Minhen u okviru polufinala Lige prvaka.

"Kraljevski klub" je slavio rezultatom 2:1 i tako prošao dalje u finale gdje ih čeka Borusija Dortmund.

Od heroja do tragičara

Golman Bajerna Manuel Nojer (Neuer) je na neki način obilježio ovaj meč. U prvom poluvremenu je izgledao kao da nikada neće primiti gol ali u drugom dijelu se sve promijenilo.

Nojer je u 88. minutu pokušao uhvatiti slabašni udarac Vinisiusa Žuniora (Vinicius Junior), ali je lopta odskočila tačno ispred golmana Bajerna i znatno mu otežala posao.

Lopta mu je ispala iz ruku, a Realov junak Hoselu (Joselu) se našao na pravom mjestu i pogodio mrežu gostiju.

Dešava se i najboljima

Nojer nije prvi njemački golman koji je uspio u jednom susretu biti i heroj i tragičar svoje ekipe. Prije njega je to pošlo za rukom i legendarnom golmanu Oliveru Kanu (Kahn)

Oliver Kan je na Svjetskom prvenstvu 2002. godine, koje je igrano u Japanu i Južnoj Koreji, svojim sjajnim intervencijama vodio Njemačku do finala u kojem su igrali protiv moćne selekcije Brazila.

Na tom susretu Kan je branio sjajno sve do 67. minute, kada je napravio veliku grešku kojom je poklonio gol Brazilu.

Kanova greška je bila dosta slična onoj Nojerovoj sa sinoćnje utakmice.

Legendarni Rivaldo je šutirao sa više od 20 metara po sredini gola, Kanu je lopta ispala iz ruku, pa je to iskoristio Ronaldo i donio prednost svojoj ekipi.