Bitna pobjeda Petkovićevog Alžira

Ovim trijumfom ostali na prvom mjestu Afričkih kvalifikacija

Alžir: Ostvario pobjedu. Platforma X

10.6.2024

Alžir našeg fudbalskog stručnjaka Vladimira Petkovića večeras je u gostima pobijedio Ugandu (1:2) i tako zadržao prvo mjesto u Afričkim kvalifikacijama za Mundijal 2026. godine.

Domaćin je poveo u 10. minuti preko Mutyaba, a preokret za jako važnu pobjedu režirali su Aouar pogotkom u 46. i Benrahman u 58. minuti.

Nakon četiri kola Alžir ima 9 bodova, kao i drugoplasirani Mozambik, a potom slijedi Gvineja sa 7, te Bocvana i Uganda po 6, dok je Somalija posljednja bez bodova.

U narednoj kvalifikacionoj utakmici Alžir gostuje u Bocvani - 19. mart 2025. godini, a tri dana kasnije dočekuje Mozambik.

Direktan plasman na Mundijal 2026. izborit će samo prvoplasirane selekcije iz devet afričkih grupa, a četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije igraju baraž za još jedno mjesto.